Kozmetikai ápolás

Annak, hogy jól nézzünk ki alapfeltétele a jó egészségi állapot. A második feltétel a test és a bőr kifogástalan állapota. Bőrünk küllemét nem az öröklődési tényezők határozzák meg, ez kizárólag az ápolás mértékétől függ. A bőrnek mindenekelőtt tisztának kel! lennie.
A bőrfelületről el kell távolítani az elhalt sejteket, és naponta pótolni kell a víz- és zsírszükségletét. A bőrt kényeztetni kell!
Ezeket a müveleteket a bőr igényei teszik szükségessé, és ÁPOLÁSNAK nevezzük.

A TISZTASÁG az első feltétele annak, hogy a bőr egészséges maradjon.
Függetlenül attól, hogy használunk-e vagy nem sminket, a bőrfelületet minden este tüzetesen meg kell tisztítani, mivel napközben vékony zsírréteg képződik, izzadtság, por és más szennyeződés rakódik le rajta. Ezt a réteget naponta el kell távolítani, mert a bőnél kapcsolatos problémák 50%-a a nem kielégítő tisztálkodással hozható összefüggésbe. A bőrhigiénia csak vízzel, nem tartható fenn, ez tévhit. Ilyen módon csak a vízben oldódó anyagok távolíthatók el, ezek a sók.
Tehát a víz mellett, SZAPPANOKAT is használni kell.
Az ALKÁLIS (bázikus) SZAPPANOK, habár igen nagy mennyiségben gyártják, nem ajánlatosak. A bőrön lévő szennyeződéssel együtt eltávolítják a hidro-lipideket is, pedig azok képezik a bőr védőrétegét, ezzel megbontják a bőr pH-értékét.
Az ILLATOS SZAPPANOK még kevésbé javasolhatók. Bőrgyulladást idéznek elő, a nap hatására pedig tartós foltosodást okoznak a bőrfelületén.
Az ENYHÉN SAVAS SZAPPANOK a legmegfelelőbbek. Egyidejűleg tisztítják a bőrt és megőrzik a víztartalmát
is.
A bőrfelület megfelelő és rendszeres tisztántartása mellett, időnként a PÓRUSOK MÉLYTISZTÍÁSÁRA is szükség van. A pórusokban megreked a faggyú, az izzadság, az elhalt sejtek és az egyéb szennyeződés.
A szétesett sejtmaradványok (detritusz) eldugítják a faggyúmirigyek csatornáit, ami a mirigyek megnagyobbodását okozza. Az eldugult csatorna ideális hely baktériumok kifejlődéséhez, ez viszont a mirigyek és környékük gyulladásához vezet (mitesszerek, pattanások, kelések).
A bőrpórusok mélytisztítására legmegfelelőbb szerek a természetes, biológiai savasítók és az oldó-felszívó anyagok (abszorbensek). Ezek a méz, a növényi olajak, a gyümölcssavak, a gyógynövénykivonatok, stb.
A BŐRFELÜLET HÁMLASZTÁSA (MIKROABRÁZ1Ó) - BŐRRADÍROZÁS
Az egészséges bőr, mint élő szerv, naponta „termeli" az elhalt sejtek millióit, melyek helyett ugyanannyi élö, új sejt kerül a bőr felszínére. Az elhalt sejtek jelentős része lehámlik (korpa), de nagyobbrészt a bőr felületén maradnak, zárt, ELSZARUSODOTT KERATINRÉTEGET alkotva.
Ebben a rétegben a sejtek tégla-malter elrendeződésben állnak, ellehetetlenítik a bőr lélegzését, az izzadság felszínre jutását, a zsírozódást. Az újonnan képződött fiatal sejtek helyzete, kilátástalan (kollapszus). Másrészt, ez a kemény, nem áteresztő réteg megakadályozza, hogy a biológiai anyagok bejuthassanak a bőrbe, pozitív hatásuk kifejtése céljából.
Ezért, az elhalt sejtek rétegét rendszeresen el kell távolítani.
A bőrradírozás (peeling- hántolás, hámlasztás) két módszerrel végezhető:
mechanikus úton: mikrofíber (préselt papír) kesztyűkkel, pamuttörölközökkel, amelyek egyidejűleg a pórusokat is tisztítják,
biológiai úton: kozmetikai szerekkel - amelyek tartalmaznak mandulaolajat, olajbogyó olaját, gyümölcssavakat - rizsagyaggal, tojásfehérjés kukoricagrízzel.
A bőrradírozást enyhe, lágy körkörös mozdulatokkal végezzük.
A bőrradírozás olyan művelet, ami a bőrre nézve többszörösen is jótékony hatású:
eltávolítja az elhalt sejteket, szűkíti a kitágult pórusokat,
erősíti a mikrocirkulációt és a sejtközi anyagcserét,
csökkenti a börvastagodásokat és a bőr elszíneződését (pigmentado),
befolyásolja az ápolószerekben lévő természetes aktív anyagok hatását.
BŐRTÁPLÁLÁS, kozmetikai készítmények alkalmazása.
Mindkét, az előbbiekben márt leírt müveletet, a bőr tisztítását és a bőrradírozást is, csak azért végzik, hogy lehetővé váljon létfontosságú anyagoknak a bőrbe juttatása kozmetikumok által. Ezek a bőr megfelelő növekedését, fejlődését és egészségességét biztosítják. A bőrrendszer tápanyagokkal való ellátását naponta legalább két alkalommal, reggel és este kell végezni. A REGGELI bőrtáplálás célja a hidrátálás és a védelem. Az ESTI talán még fontosabb, mert a bőr igényeit, létfontosságú szükségleteit ekkor teljesíthetjük. Amikor a bőr tiszta, a szervezet pihen, az alkalmazott kozmetikumok aktív anyagai teljes egészében kifejthetik jótékony hatásukat.
Ezek: a hidrátalas és. oxigenizálás, a regenerálás, táplálás és a megfelelő anyagcsere.
Az ember bőre egységes szervrendszer az egész felületén, ezért az ápolását is így kell végezni, a fejbőrtől a törzsön keresztül a talpbőrig. Ellenkező esetben, csak a bőr látható részeinek parciális ápolása, a legkiválóbb kozmetikumokkal sem hozza meg a várt eredményeket.
Az ápolásnak szokássá kell válnia, mint a táplálkozás, vagy a jó alvás, nem elegendő csak időnként tenni, de a legrosszabb, ha egyáltalán nem tesszük.
Az öregedés következményeinek enyhítése céljából, a bőrt kellő szinten, rendszeresen kell ápolni, óvni a napfénytől, ellátni megfelelő mennyiségű vízzel - hidratálni. A bőr vitamindús készítményeket igényel, amelyek a mélyebb rétegek szövetét is helyreállítják, meg antioxidánsokat, mivel az öregedés lassítói éppen: az antioxidánsok, a növényi kivonatok és vitaminok.

Tekintettel arra, hogy a Hemel kozmetikumok, biológiai szempontból bővelkednek ilyen anyagokban, teljes joggal viselik az ANTI - AGE KOZMETIKUM elnevezést.
Ahhoz, hogy egy kozmetikai készítmény maximális hatású legyen, a természethez is megfelelő módon kell viszonyulni.

HOGYAN kell alkalmazni a természetes eredetű termékeket?

Azokat a kozmetikumokat, amelyek gyógynövényeket, illetve azok kivonatait és méhészeti termékeket tartalmaznak, NEDVES BŐRRE kell felvinni, A vízzel való érintkezés által aktivizálódnak a gyógynövény biológiai molekulái.
Ez a szabály nem vonatkozik a bőr tisztítására előállított természetes készítményekre (sminkleszedök), amelyek aktív hatásukat száraz bőrön is kifejtik, valamint a Body kozmetikumokra, amelyek egyaránt használhatók száraz és nedves alapon is.
Növényi anyagokat nagy mennyiségben tartalmazó készítmények használata igényli NAGY MENNYISÉGŰ FOLYADÉK bevitelét a szervezetbe (2-3 liter naponta). A növényi készítmények erősen MÉREGTELENÍTŐ hatásúak. A káros anyagok „kimosása" a szervezetből a vesék útján történik, ez a magyarázata a nagymennyiségű folyadékfogyasztás szükségességének (nem szénsavas !!!).
MIKOR használjuk a készítményeket?

Szabály nincs, legjobb akkor használni, amikor azt a bőr igényli, minden mosdás, fürdés, nedvesítés után. Legkedvezőbb hatást a napi kétszeri használat eredményez, reggel és este.
MILYEN MENNYISÉGBEN?
Ugyanaz mondható, szabály nincs, mert a különböző bőrök igénye más-más, de, ugyanazon bőré is különböző lehet eltérő körülmények között.
Az a megfelelő mennyiség, ami a bőrbe maradék nélkül beivódik. Ez épp annyi, amennyi a bőrnek Jólesik". A „felesleget" ne távolítsuk el túl hamar, hagyjuk a bőrön 15-20 percig.
HOGYAN TÁRÓLJUK a természetes összetételű termákeket?
A természetes kozmetikumok ökológiailag kifogástalan csomagolásban vannak. A felhasználó jó, ha tudja, hogy: a használat egész ideje alatt a terméket eredeti csomagolásban kell tartani, használat után a fedelet teljesen le kell zárni, a zárófedelet nem szabad kicserélni vagy összecserélgetni,
a belső fedelet a készítmény használata után helyezzük vissza a helyére (ahol ilyen van),
a készítményt nem szabad nedves kézzel szedni ki a csomagolásból, a felesleget ne tegyük vissza,
a terméket legjobb száraz, sötét, hideg helyen tartani (nem hűtőszekrényben!), távol a fűtőtestektől
a Full Pleasure és a ránctalanító olajakat nem érheti magas hőmérsékleti hatás, mert már 100 fokon
jelentősen károsodnak (ezért készülnek hidegsajtolással egyes összetevőik)
U.I. : Az évszakok váltakozása során, attól függően mikor lett a növény és a méz begyüjtve, előfordulhat, hogy megváltozik a termék színe, illata, esetleg kristályosodhat, de ezek a jelenségek nem csökkentik a készítmény biológiai értékét. Ez megbízható jele annak, hogy a termék 100%-ban természetes!

Nincsenek megjegyzések: